Tesla Model S ile Madencilik

    Tesla model S Otomobille yapılan  Bitcoin madenciliği şaşırttı. Bitcoin fiyatının artması madencilerin iştahını Her geçen gün daha fazla kabartmaya devam ediyor Madenciler Bitcoin üretmenin en büyük gideri olan elektrik fiyatlarına olabildiğince aşağı çekerek kârlarını artırmaya çalışıyor.

    Amerika ve Avrupalı Madenciler Rüzgar ve Güneş enerjisi sistemleri Madencilik ekipmanlarına entegre etmeye çalışırken bir Tesla model S kullanıcısı ise aracın bagajında Bitcoin ürettiğini açıkladı. Tesla'nın yapmış olduğu supercharger kampanyası sayesinde yılda 400 kw elektriği bedava kullanma hakkına sahip olan Tesla sahibi bu bedava elektrikle Bitcoin kazabileceğini düşünmüş ve aracının bagajına büyük bir Madencilik sistemi kurmuş.

    Tam 16 tane ekran kartından oluşan bu sistem Şimdilik Karlı gibi görünsede araca verdiği yapı hasarların ne düzeyde olacağını kestirmek güç. Bu olayın da gösterdiği gibi elektrik Şu an için madencilerin en büyük sorunu olarak görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de de Kaçak Bitcoin madenciliği operasyonu yapılmış ve Diyarbakır'da Kaçak elektrikle neredeyse bir fabrika kadar enerji tüketen Bitcoin madencilerine baskın yapılmıştı.

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER