İnternet Tarafsızlığı ve Bitcoin ?

Amerika'da rafa kaldırılan internet tarafsızlığı Kripto paralara büyük bir darbe vurmanın hazırlığı olabilir. Geçtiğimiz günlerde Amerikan senatosu net tarafsızlığı yasalarını iptal etmiş ve internet servis sağlayıcılarının istedikleri bir hizmet ürün ya da internet sitesine daha Geniş bant genişliği verip, istemedikleri sitelerin bant genişliğini kısmalarının önü açılmıştı

   Yapılan bu hamile pek çok tartışmayı doğurmuş ve insanların servis sağlayıcıları tarafından daha fazla para ödemeye mahkum edileceği her bir site için ek paketler içeren internet aboneliği satılacağı, bunun sonucunda da internete olan tarafsız erişimin tamamen biteceği düşünülüyordu.

   Uzmanlar tarafından yapılan Yorumlara göre Amerika Birleşik Devletleri'nin bu hamlesi Kripto paraların kabusu olabilir. Tamamı internet üzerinden gerçekleşen Kripto para işlemleri hiçbir devlet tarafından kontrol edilemez durumda. Bu sebeple Kriptoları kontrol etmek isteyenin interneti tamamen kontrolüne alması gerekiyor. otoriteler tarafından bu hamlenin bitcoin'e karşı Amerikan devletinin elindeki en büyük Koz olacağı düşünülüyor .

  Yasaklanması mümkün olmayan Kripto paralar Şu an için insanların günlük hayatlarına giremediği için alım satım ve takas işlemleri yüzde 99 oranda Borsalar üzerinden gerçekleşmekte. Eğer ileride Amerika Birleşik Devletleri Kripto paralara Savaş açmaya karar verirse internet servis sağlayıcıları borsa sitelerine ulaşıma engelleyebilecek ve bu sayede Amerika içerisinde Bitcoin'e ulaşım oldukça zorlaşmış olacak .İnternetin doğum yeri olan Amerika Birleşik Devletleri'nde Yaşanan bu olay tüm ülkeler tarafından desteklenerek uygulanırsa  yaşanacak kaos Kripto paraların en büyük kabusu olabilir.

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER