Bitcoin de Asıl Kazanan Amd , Nvidia ve İntel Oldu

    2017 yılı kripto paralar için oldukça parlak geçti. Bitcoin tarihi rekorunu kırarak fiyatı sıfır bir otomobil seviyesine yükseldi. Bütün bu furyanın etkisiyle Ethereum ,Ripple ,litecoin gibi pek çok altcoin de yatırımcılarını memnun etti.Pek çok yeni milyoner doğarken  bazı milyoner de tüm paralarını kripto paralar sebebiyle kaybetti. 

   Yaşanan bu teknolojik ve ekonomik devrimin ihtiyaç duyduğu işlem gücünün arkasındaki şirketlerden en büyük ikisi Nvidia ve Amd Bu savaşın asıl kazananları oldu. 2015 ve 2016 yıllarında oldukça kötü günler geçiren bu şirketler Bitcoin ve Altcoin madencileri sayesinde ihya olmuş durumdalar. 2016 yılına kadar çoğunlukla oyuncuların ve bilişimle ilgilenen kişilerin tanıdığı gpu (ekren kartı) ve cpu (işlemci)  üreticileri olan İntel , Nvidia ve Amd şirketleri günümüzde neredeyse tüm Bitcoin ve altcoin yatırımcıları tarafından tanınmakta.

 

    Geçtiğimiz seneye kadar satış stratejilerini bilgisayar oyuncularına yönelik düzenleyen bu şirketler artan kripto para madenciliği sebebiyle kripto para piyasasına yoğunluk vermiş durumdalar. Eskiden daha iyi oyun performansı için kızışan rekabet artık daha iyi kazım gücünü elde etme yarışına dönüşmüş durumda.

 

Yaptıkları bu strateji değişiminin karşılığını alan  şirketlerin hisseleri 2016 yılına göre 2 katına çıkmış durumda  Ve her geçen gün hisse değerleri artmaya devam etmekte. Yaşanan bu gelişmeler bazı çevrelerce kripto paraların çip üreticilerinin kendilerini kurtarmak için icat ettikleri bir teknoloji olduğuna dair tezini de güçlendirmekte.

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER