Çinli Dev Alibaba Bitcoin Madenciliğine Başladı

     Asya dan birbiri ardına gelen kötü haberlere ve Çin hükümetinin Bitcoin'i yasaklama çalışmalarına rağmen Dünyanın En büyük internet  ve teknoloji şirketlerinden olan Alibaba'nın Bitcoin Madenciliğine Başladığına Dair haberler gelmeye başladı.

    Edinilen bilgiye göre Çinli dev şirket bir kripto para madenciliği bölümünü hayata geçilerek tescil işlemlerini yaptı .Hükümet ve yerel yetkililerin Bitcoin'e karşı yürüttüğü savaşa rağmen bu konuda yatırım yapan Alibaba'nın iş modelinin  ise üçüncü taraf kişilere kiralama yoluyla madencilik hizmeti olacağı duyuruldu .Yani Alibaba Bulut Madencilik servisini hizmete sokarak insanlara kazım gücü kiralayacak gibi görünüyor.

    Böylece insanlar Alibaba'nın sunduğu Kazım güçlerine kiralayarak Bitcoin madenciliği yapabilecekler. Bu hamlenin Çin hükümetinin tepkisini çekmesi beklese de bir yandan da madencilerin kontrolünün yapılabilmesi açısından hükümete yardımcı olabileceği için devlet tarafından kabul edilebileceği de savunuluyor. Hatta Bitcoin üretiminin ülke genelinde yasaklanması durumunda sadece Ali baba gibi dev şirketler bünyesinde kiralama yapılarak Kazım yapılmasına izin verilebileceği, bu sayede kripto paraların sahiplerinin ve yatırımcılarının devlet kontrolüne gireceği düşünülüyor.

    Şimdiye kadar pek çok yenilikçi girişimlerde bulunan Ali Baba'nın bu planın arkasında Neyin olduğunu bekleyip görmekten başka bir seçeneğimiz yok Ancak gelen bu olumlu haberin Dün %40 civarında Asya borsalarında değer kaybeden Bitcoin fiyatının bir nebze olsun  toparlanmasına yardımcı olduğu ise aşikar.

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER