Bitcoin 10 Bin Doların Altına İndi

     2017 yılında altın çağını yaşayan Bitcoin 20 bin dolar seviyesine kadar ulaşmış ve yatırımcıları arasından pek çok Yeni Milyoner yaratmıştı. Ancak son bir haftada yaşanan üst üste olumsuz olayların ardından fiyatı 10 bin doların altına kadar indi .

     Kendisi ile beraber diğer tüm Altcoin'leri de aşağı çeken Bitcoin ,bazı coinlerde %50 lere kadar varan zararın oluşmasına sebep oldu. Özellikle Asya'dan gelen Bitcoin karşıtı açıklamalar ve Çin hükümetinin Bitcoine yasak koyacağına dair açıklamaları Bitcoin fiyatını aşağı çekerken yaşanan pek çok Hack Vakasının üst üste gelmesi ve  son olarak da  Amerikadaki en büyük Bitcoin platformlarından birisi olan BitConnect in borsasını ve diğer tüm işlemlerini durdurması adına 10 bin doların altına kadar indi.

     Yaşanan  ani düşüşün yarattığı panik satışlarının Bitcoin fiyatını daha da aşağıya çekmesinden korkulurken bir kesim yatırımcı  bunun 2017'nin sonlarına doğru yaşanan olağandışı artışın düzeltmesi olduğunu ve bunun iyi bir alım fırsatı olabileceğini savunuyor.

   Geçen ay yurtdışındaki fiyat dışişleri'nden o kadar fazla etkilenmeyen Türk borsaları ise artık direncini koruyamayarak 38000 tl ye kadar düşmüş durumda Yaşanan bu olayların yeni bir Bitcoin krizi yaratıp yatmayacağını izleyerek göreceğiz

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER