Dev Madencilik Şirketi Bitmain Rotasını İsviçreye Çevirdi

    Çin'de faaliyet gösteren ve dünyadaki Bitcoin Madencilik gücünün önemli bir kısmı elinde bulunduran Bitmain şirketi yaptığı açıklamayla İsviçre'de bir Merkez açacağını duyurdu. Son günlerde Çinde  yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından pek çok Madencilik şirketinin Çin hükümetinin baskıcı yaklaşımlarına tepki olarak yurt dışına taşınma kararı almıştı .

     Şimdilik sadece bir yatırım genişlemesi olarak görünen bu durumu  Bitmain şirketinin Çin'den ayrılmasının başlangıç adımı olması mümkün . Şu an için Çin resmi olarak Bitcoin'i yasaklamasa da yakın bir tarihte  yasaklanması beklendiğinden pek çok şirket yurt dışında ofisler açmaya ve Madencilik yatırımlarına buralara kaydırmaya başlamıştı. Şirketin Çin'i tamamen terk etmesinin Çin hükümetinin tavrına bağlı olacağı düşünülüyor .Ayrıca yatırım yapılacak ülke olarak İsviçre'nin seçilme sebebi olarak da bu ülkedeki mali konulardaki özgürlük seviyesi ve ikliminin soğuk olmasının etkili olduğu düşünülüyor .

    Pek çok Madencilik şirketi soğutma giderlerini azaltabilmek için maden ekipmanlarını daha soğuk yerlere taşımakta. Bu amaçla özellikle Kanada'ya yönelen bu yatırımların Bitmain Şirketinin İsviçre kararıyla avrupaya doğru kayma ihtimali de gündemde

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER