Kodak Coin Fotoğrafçıların Yüzünü Güldürecek

     Fotoğrafçılık devi Kodak kendi Coin'ini çıkartıyor. Dünyanın en büyük fotoğraf ekipmanı üreticilerinden Kodak kendi Kripto Parası olan Kodak coin'i üreteceğini açıkladı . Fotoğrafçılıkta analogdan dijitale geçilirken diğer şirketlerden Geride kalan ve bu sebeple değer kaybeden Kodak aynı hatayı bir kere daha tekrarlamak istemiyora  benziyor.

     Yapılan açıklamaya göre Kodak şirketi   Kordak Coin ile fotoğrafçıların dünya çapında kendi fotoğraflarının telif haklarını korumasına yardımcı olmaya çalışacak. Böylece insanlar telif hakkına sahip oldukları fotoğrafları internette izinsiz yayınlandığı zaman bunu rahatlıkla tespit edebilecek ve telif ödemelerini Kodak Coin üzerinden alma imkânına sahip olacak.

     Yaptığı bu yatırımla özellikle profesyonel fotoğrafçıları kendisine tekrar çekmek isteyen Kodak aynı zamanda şirket  merkezinde  Bitcoin madenciliğine de başlayacağını duyurdu.  Şirketlerinde kuracakları dev Madencilik merkezinden insanlara Kazım gücü kiralayacak olan Kodak Bu şekilde yüklü miktarda gelir elde etmeyi planlıyor.

     Çoğu zaman yenilikle teknolojileri geriden takip eden ve bu sebeple teknoloji yanlılarının tepkisini çeken Kodak bu hamlesi özellikle Yeni jenerasyon fotoğrafçılarda oldukça yüksek memnuniyet oluşturdu. Ancak bazı klasik fotoğrafçılar ise şirketin para için prensiplerimi terkettiğini düşünüyor

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER