İsrail İco Satışlarını Vergiye Bağlayan Bir Kanun Taslağı Hazırladı

      İsrail Vergi Dairesi ,ülkedeki Kripto para borsalarının ve İco satışlarının vergiye bağlanması konusundaki  bir yasa  taslağı hazırladı.Taslakta öngörülen düzenlemeye göre ico satışlarından elde edilecek gelir normal bir şirketin elde ettiği gelir olarak gösterilecek ve israil devletinin vergi kanunlarına tabi olarak normal bir ticaret geliriyle aynı oranda vergilendirilecek.

     Bu sayede Devlet hem ico satışlarını kontrol altına alacak hem de buradan kazanılan gelirden vergisini almış olacak. israil vergi dairesi başkanı yaptığı açıklamadas; İrail hükümeti olarak Kripto paraların vergilendirilmesi konusunda teknolojiyi yakından takip ediyoruz gerekli düzenlemeleri yapmak için elimizi çabuk tutacağız dedi

      Öte yandan hazırlanan kanun taslağının hayata geçebilmesi için 14 günlük bir tartışma süreci yaşanacak. İsrail vatandaşları bu süre boyunca yapılacak düzenleme ile ilgili görüşlerini hükümete bildirebilecek .14 günlük sürenin dolmasının ardından İsrail hükümeti de  bu tasarıyı ya yürürlüğe sokacak ya da iptal edecek. 

     Düzenlemenin yasallaşması süreci hızla ilerlerken İsrail hükümetinin Gizli kripto para ticaretlerini tespit ederek burdan elde edilen gelirin vergiden kaçırılmasını engellemek için yeni yöntemler arayışında olduğu da gelen duyumlar arasında.

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER