Polonyanın Resmi Kripto Parası Digital PLN Neredeyse Hazır

      Polonya Devleti kendisine ait resmi Kripto para birimi olacak olan Digital PLN'yi hızla geliştiriyor. Hükümetin amacı dijital parayı resmi para olarak işlemlerde kullanabilmek.

     Polonya dijitalleşme Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre büyük bir ekip ulusal para birimi olacak olan Digital PLN projesi üzerinde çalışıyor. Para biriminin  en büyük özelliği ise Spekülatif dalgalanmalardan etkilenmeyecek olması ve işlem insanın bir saniyenin altına düşecek olması. Amaçlar doğrultusunda Fiyat dalgalanmalarının önüne geçilebilmesi için dijital para biriminin ülkenin resmi para birimine eşitlenmesi yoluna gidilebileceği ihtimali dillendirilirken, Bu sayede özellikle bankalararası transferler ve internet alışverişlerinde bu dijital paranın kullanılmasının önü açılabilecek .

     Şu an için pek çok alışveriş sitesi kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmek istese de maddi gerekçelerle bunu yapamamakta. Pek çok Kripto para birimi , Hatta bunların en büyüğü Bitcoin de bile birkaç saat içerisinde inanılmaz fiyat değişimlerin oraya çıkabilmesi  satıcıların internetten yaptıkları satışlarda zarar etme ihtimalini oldukça yükseltiyor. Bu sebeple fiyatının dalgalanmayaçağı düşünülen Polonya dijital parasının alışverişlerde kullanılmasının yolu açık gibi görünüyor.

      Ayrıca Polonya'da yapılan açıklamaya göre kendi Kripto paraları asla kar amacı gütmeyecek ve pahalı bir altyapı yatırımına ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde çalışabilecek. Ancak Digital PLN 'nin tek olumsuz tarafı ülkedeki yasalar sebebiyle Anonimliğe izin vermeyecek olması ve yapılacak her işlemin kimin yaptığının görülebilecek olması.  

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER