4 MİLYON DOLARLIK IOTA HACKLENDİ

    Şu sıralar Kripto para piyasalarında hırsızlık olayı yaşanmayan bir tek gün neredeyse yok gibi. Birbiri üstüne gelen hack haberlerinden en yeni olanı ise iota projesinden.

    Gelen bilgilere göre şimdiye kadar 4 milyon dolarlık IOTA sahiplerinin elinden çalınarak hackerlar tarafından başka hesaplara aktarılmış durumda. IOTA ağında her kullanıcının kendisine özel oluşturulmuş bir Seed yani tohum adındaki özel anahtarı bulunmakta .çok uzun olan bu anahtarın hacker'lar tarafından  kırılmasını engellemek için farklı kombinasyonlarla oluşturulması gerekiyor. 

   Kendi oluşturacakları özel anahtarın yeterince güvenli olmayacağına inanan insanlar ise bu iş için açılan İnternet sitelerinden kendi özel anahtarlarını oluşturuyorlardı. Ancak büyük ihtimalle bu özel anahtar oluşturma sitelerden bazıları hackerlar tarafından kurulmuş ve insanların oluşturdukları özel anahtarlar kayıt altında tutularak paralarını çalmak için doğru Zaman beklenmiş.  4 Milyon dolarlık IOTA başka hesaplara aktarıldığı sırada iota ağına da Ddos saldırısı gerçekleşti ve saldırı bitene kadar insanların paralarını hesaplarından çekmelerinin önüne geçildi.

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER