KORE İSTİHBARATI KRİPTO PARA BORSALARINI DENETLEYECEK

    Kripto paralarla ilgili birbiri ardına düzenlemeler yapan ve Halkın  hükümete tepkisini göstermek için 200 bin'in üzerinde imza topladığı Güney Kore 'de, şimdi de İşin içine  ülkenin İstihbarat servisi girecek.

   Ülkedeki kripto para ticaretini sıkı bir denetim altına almak isteyen Güney Kore hükümeti Geçtiğimiz hafta Yabancıların Kore borsalarında işlem yapmasını yasaklayacak ve yaşı küçük yatırımcıların alım satım yapmasını engelleyecek bir düzenleme hazırlamıştı . Yapılan düzenlemelerin ardından kore halkı 200 bin imza toplayarak hükümetin yaptığı yasaklayıcı düzenlemeleri geri çekmesini talep etmişti. Güney Kore'de faaliyet gösteren 6 büyük banka da ülkedeki kripto para borsalarına tam destek açıklaması yaparak hükümeti geri adım atmaya çağırmıştı.

    Ancak Gelen haberler Hükümetin geri adım atmak bir yana, denetimleri daha da sıkılaştırmaya kararlı olduğunu gösteriyor. Güney Kore İstihbaratının Mali konulara bakan masasında bir ekip oluşturularak Kripto para borsalarının sıkı bir şekilde denetlenmesi kararı alındı.  Bu sayede kara para aklama, yasadışı örgüt finansmanı ve kaçakçılık işlerinde Kripto paraların kullanılmasının önüne geçilmeye çalışılacak. Yatırımcılar ise bu hamlenin Bitcoin ve altcoin ticareti yapan insanları Fişlemek amacıyla yapıldığı görüşünde    

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER