KRİPTOPARA TARİHİNİN EN BÜYÜK HACK OLAYI YAŞANDI

 Kripto paraların çok yaygın olduğu Japonya'nın Tokyo şehrinde faaliyet gösteren Coincheck  Bugün yaptığı basın açıklamasıyla Kripto paraların piyasaya çıkmasından bu yana yaşanan en büyük  Hack soygununa maruz kaldığını ve  535 milyon dolarlık kripto paranın hesaplarından çalındığını açıkladı. 

  Şimdiye kadar yaşanan en büyük kripto para soygunu olan  MT.GOX Borsasının Hacklenme Olayı  sonrası Bitcoin'e olan güven büyük yara almış ve Bitcoin fiyatlarının kendini toparlaması yıllar alarak yatırımcılarına kara günler yaşatmıştı. Coincheck soygununda çalınan miktar 350 milyon Dolarlık MT. GOX olayından çok daha fazla ve Şu an Japonyada kripto paralara olan güven büyük zarar görmüş durumda. 

  Yaşanan bu olaydan zarar gören yatırımcıların paralarını alıp alamayacaklarına dair bir açıklama gelmezken Şirkete bağlı hesaplarda paraları olan yatırımcılar tüm paralarını çekmeye başladı. Güven kaybının Asya ve Tüm dünya piyasalarına olan negatif etkisinin ne kadar büyük olacağını ilerleyen günler gösterecek. Bitcoinkazan.com olarak okurlarımıza Bu tarz Hack vakalarından etkilenmemek için Büyük miktardaki kripto paralarını asla borsa hesaplarında tutmamalarını şiddetle öneriyoruz  

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER