660 ZARARLI KRİPTO PARA UYGULAMASI HALA YAYINDA

   Evrenin genişlemesi gibi sürekli büyüyen kripto para piyasalarında her gün iyi olaylar yaşandığı gibi kötü maceralar da yaşanmakta. Adeta kurlar sofrasına dönüşen ortamda Bazıları sıfırdan zengin olurken ,bazı şanssızlar da tüm varlıklarını kaybetmekte. Şüphesiz bu kadar oynak ve fırsatlarla dolu bir alanın kötü niyetli insanların dikkatini çekmemesi imkansız.  

   Bilgisayar korsanları insanların kripto paralarını yada bilgisaylarının işlem gücünü ele geçirmek için daha çok Teknolojiyle pek arası olmayan ancak büyük yatırımlara sahip olabilen  x  kuşağını hedef almakta. Daha önceki haberlerimizde İnsanların Telefonlarını ele geçirip gizlice kripto para madenciliği yapan virüs  sebebiyle hızlıca bozulan telefonlarıyla ortada kalan mağdurları ve Kullanıcılardan hjabersiz Tarayıcıdan Bitcoin ve Altcoin Madenciliği yapan zararlı sitelerin insanların bilgisayarlarına verdiği zararları ve  Opera tarayıcı'nın Kripto para madenciliği koruması'nı anlatmıştık.  

    Amerikalı Siber güvenlik ve Risk yönetimi şirketi RiskIQ  herkesin telefonlarında bulunan Google Play Store ve Apple Appstore  uygulamalarını didik didik inceledi . Yapılan incelemelerde bu uygulama mağazaları ve diğer mağazalarda toplam 660 adet zararlı kripto para borsa ve cüzdan bilgilerini çalan uygulama tespit edildi. Tespit edilen zararlı uygulamaların bazılarının resmi bitcoin cüzdan yada borsaların yayınladıkları uygulamaların kopyaları olması , hatta bu sahte uygulamaların zaman zaman en çok indirilenler listesine girmeleri raporun en dikkat dikkat çekici yanı oldu. 

  

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER