Wi-fi ağıyla Müşterilerine gizlice Kripto Para ma">
 

STARBUCKS GELECEKTE BİTCOİN ÖDEMESİ KABUL EDECEK

    Geçtiğimiz aylarda bazı mağazalarındaki ücretsiz Wi-fi ağıyla Müşterilerine gizlice Kripto Para madenciliği yaptıran Starbucks Bu krizi Twitter'da ortaya çıkaran müşterisine çok geç cevap verdiği için büyük tepki toplamıştı. Yaşanan bu olayın ardından kripto paralara olan ilgisi gün yüzüne çıkan Starbuck'ın CEO'su   Howard Schultz Şirketlerinin gelecekte Bitcoin'i bir ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini açıkladı. 

     Piyasada çıkan Starbucks Kendisine ait bir kripto para çıkaracak ! haberlerinin doğru olmadığını ve yakın gelecekte şirketlerinin böyle bir projesi olmadığını söyleyen Schultz Starbucks bu konuda dev yatırımlar yapma konusunda şimdilik istekli değil dedi. Müşterileri arasında kriptoların giderek yaygınlaştığının farkında olduklarını aktaran CEO, orta ve uzak gelecekte Starbucks'ın bu konuda yeni hamlelerde bulunması gerekecek , Bitcoin veya diğer bir kripto parayı ödeme aracı olarak kabul edebiliriz dedi.  

    İnovasyon konusunda her zaman hevesli bir şirket olarak tanınan Starbucks yeni teknolojileri sürekli takip ediyor. Sadece kendi mağazalarında kullanılan patentli bir kahve pişirme makinesi teknolojisine bile sahip. 2015 Yılında müşterilerin oturdukları yerden sipariş vermelerine imkan sağlamak için hazırladıkları Starbucks Mobil uygulaması şu an amerikadaki tüm Starbuck Kahve siparişlerinin %30'unun yapıldığı dev bir platform haline gelmiş durumda. Şirketin Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul etmesi durumunda bunun ilk olarak Mobil uygulamaya geleceği tahmin ediliyor.

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER