SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ DOGECOİN

   Reddit gibi dev sosyal medya platformlarında Bir internet fenomeni olarak ortaya çıkan ve Şapşal bakışlı bir köpeğin resimlerinin kullanıldıgı DOGE caps'leri Kısa zamanda Tüm dünyaya yayılmış adeta bir furyaya dönüşmüştü. Doge Capslerinden ilham alan geliştiricilerin DOGE'yi bir kripto para birimine çevirme fikriyle ortaya çıkan  Dogecoin Bİr şakanın gerçeğe dönüşmesinin canlı örneklerinden 

    Proof of work yani işlem gücüyle doğrulama esasıyla çalışan Dogecoin her 4 dakidada bir kazım zorluğunu ayarlayarak sistemin sürdürülebilirliğini devam ettirmeye çabalıyor. Sonsuz sayıda Dogecoin Üretilmesine olanak veren altyapısıyla da Bitcoin'in yaşadığı kısıtlı arz sebepli aşırı fiyat artışlarndam korunan Dogecoin Bu sayede fiyatı Çoğu kripto paraya göre daha stabil kalan bir yapıya sahip. 

   Başlangıçta insanların internette beğendikleri yazarlara ve forum üyelerine bahşiş yollaması amacıyla üretilen Dogecoin, Gönderilen miktar Dolar bazında az olsa da göze dolgun gözüksün diye yüksek hacimlerde üretildi. sistemin kazım zorluğu başlangıçta o kadar kolaydı ki bir bilgisayarla bile  Saniyede binlerce Dogecoin üretilebiliyordu. Bu sayede bazen onur kırıcı olabilecek çeyrek dolarlık bir bahşiş yada hediye 35-40 bin Dogecoin'e dönüşerek kulağa oldukça hoş geliyordu. 

   Günümüzde de hala bol miktarda üretilen ve arzı sonsuz olan dogecoin 1 Cent'olduğunda Çok büyük bir başarıya ulaşmış sayılıyor. Zaten geliştiriciler tarafından tek bir biriminin çok pahalı olmaması istenen dogecoin Şaka olarak başladığı hayatına bir yatırım aracı olarak devam edecek gibi görünüyor. 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER