COİNCHECK HACK MAĞDURLARINA ÖDEME YAPACAK

  Geçtiğimiz günlerde çok büyük bir hack saldırısına maruz kalan ve 530 milyon dolarlı Kripto paranın çalındığı Coincheck Saldırıdan etkilenen 260 bin yatırımcının hepsine geri ödeme yapacağını duyurduKripto para tarihinin en büyük hack soygunu'nu Büyük bir profesyonellikle atlatmaya çalışan şirket Çok yakın bir tarihte Japonyanın savaşa girmesi durumunda yapılması gerekenler için bir tatbikat gerçekleştirmiş ve alacağı önlemleri belirlemişti. 

   Firma tarafından zararın kendi özkaynakarından karşılanacağına dair gelen  açıklamanın ardından  piyasalarda olumlu bir hava oluşarak tüm kripto paralar özellikle asya pazarlarında yükselişe geçmiş durumdalar. 

   Bitcoin'i Yıllarca Zora sokan MT.Gox Vakası'nda çalınana rakam 350 milyon dolardı ancak sonuçları çok yıkıcı olmuş, Bitcoin yıllarca kendisini toparlayamamıştı .Yaşanan krizin sebebi insanların kripto paralara olan güveninin kaybolmasıydı. Coincheck Olayında çalınan miktar çok daha fazla olmasına rağmen piyasaların çok fazla etkilenmemesinin ,Bitcoin ve diğer kripto paraların artık yatırımcılar tarafından kanıksandığının göstergesi olarak görüldü

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER