Bitcoin 9 Bin Dolar ve 35 bin tl Seviyesine Düştü

   2018 Yılına iyi bir başlangıç yapamayan Bitcoin Fiyatı Yurtdışında 9 Bin dolar ,yurt içinde 35 bin Tl seviyelerine kadar düştü. 

  2017 yılında Tarihi rekorları üst üste kurarak yatırımcılarına inanılmaz paralar kazandıran Bitcoin , Bu Karlılığıyla Hükümetlerin dikkatini üstüne çekmişti Bazı devletler Devletler Kendi kripto paralarını çıkarmayı düşünürken , hükümetlerin büyük çoğunluğu Bitcoin ve kripto paraları yasaklama çalışmalarına başlamıştı.  

   Sürekli artan katlanılmaz Bitcoin transfer ücretleri , Çin'in kripto paraları yasaklayacağını açıklaması,  Hindistan'ın Bitcoin hesaplarını Kapatmaya Başlaması ve Güney Kore'nin Bitcoin ve kripto paralara koyduğu yasaklar gibi pek çok olumsuz haberin ardından fiyatında radikal düşüş seyri başlayan Bitcoin, herşeye rağmen kendini toparlamaya başlamış , fiyatı tekrar 12 bin dolar seviyelerine yükselmişti .

   Ancak Piyasalarda oluşan her yeni olumlu gelişmenin ardından adeta planlanmış şekilde üst üste kötü haberler gelmeye devam ediyor. son gelen Facebook Bitcoin ve Kripto para reklamlarını yasakladı  haberiyle Son yumruğu da dünyanın En çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook'tan alan Bitcoin'in fiyatı  9 bin dolar seviyelerine kadar düştü. Yurt içinde fiyat düşüşlerine direnç dünyaya nazaran yüksek olmasına rağmen Türk borsalarında da düşüş  35 bin tl seviyelerine kadar gelmiş durumda. 

   Bitcoin'in radikal fiyat düşüşü Altcoin'lere de hiç iyi gelmedi. Neredeyse tüm Altcoinlerde % 10 ve üzeri düşüş yaşanırken Ripple 1 dolar, Litecoin 149 dolar, iota 1,99 dolar, Bitcoin Cash ise 1,350 dolar seviyelerine kadar inmiş durumda. Kripto para piyasalarındaki bu olumsuz havadan En az etkilenen Kripto para ise Ethereum Olmuş durumda. Ethereum Fiyatı şu an Ne düşüp ne çıkarak yerinde saymakta. 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER