AMD ve İNTEL Kripto Para Madenciliği İçin Üretimi Arttırdı

 Dünyanın en büyük işlemci ve ekran kartı üreticisi AMD Kripto para madencilerinin yoğun talebi üzerine Gpu üretimine hız veriyor. 

 Kripto paraların hayatımıza girmesiyle birlikte hisse senetlerinde büyük artış yaşanan işlemci ve ekran kartı üreticileri artık hedeflerini Bitcoin ve kripto para madencilerinin taleplerine göre şekillendirmeye başladı. Yüksek verimli Kripto para kazma hızıyla madenciler tarafından adeta karaborsaya düşürülen RX Vega Ekran kartlarının üreticisi olan AMD oyuncular tarafından donanımların bulunamaması sebebiyle büyük tepki çekmeye başlamıştı. 

  AMD nin fabrikasıyla direk temasa geçen bazı dev madencilik şirketlerinin özel nakliye uçaklarıyla üretilen tüm ekran kartlarını toplamaya başlaması sonucu AMD yönetimi bu durumun kısa vadede Şirket karlılığına büyük etki etmesine rağmen uzun vadede En sadık müşteri kitlesi olan Bilgisayar oyuncularının tepkisini çekeceğini farkederek üretim miktarını arttırma kararı aldıklarını açıkladı. 

  Nvidia Ve AMD şirketleri parekende satış noktalarına  gönderdikleri yazıyla Bir kişiye satılacak ekran kartı miktarının kısıtlanmasını istediklerini ilettiler. iki şirket de üretim hızını arttırmak için yapılacak yatırımlar gerçekleştirilene kadar Bu yöntemle ürünlerinin karaborsaya düşmesini engellemeyi umuyorlar. 

 Öte yandan Daha çok Ethereum ve Monero gibi GPU (ekran kartı) ile kazılan Kripto paraları kazan madencilerden gelen yoğun talebin karşılanması ve daha yüksek kazım hızına ulaşılması için özel üretilmiş modellerin de geliştirilmeye başlanacağı duyuruldu. Bu sayede oyuncuların ihtiyacını karşılayan ekran kartlarıyla madencilerin satın almak isteyecekleri ekran kartları farklı olduğundan iki müşteri kitlesi de birbirlerinin ürünlerini piyasadan toplayarak kara borsaya düşmesine sebep olmayacak.

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER