Unicef Game Chaingers Kripto Para Madencilik Bağışı

 Unicef Yakın zamanda büyük ses getirecek bir bağış kampanyası başlatıyor. Dünyadaki Zor şartlarda yaşayan çocuklara yardım götürme amacıyla Kripto para ile bağış toplamaya başlayan unicef'in Başlattığı Game Chaingers projesinde en dikkat çeken özellik İnsanların bilgisayarlarının İşlem gücünü bağışlayabilecek olması . 

 Günümüzde Her amaç için bağış toplayan yüzbinlerce kurum kuruluş ve dernek bulunmakta. Bu kuruluşlar şimdiye kadar Nakit para , havale, kredi kartı ve sms yoluyla bağış toplamaya çalışıyorlardı. Değişen dünya şartlarında artık bağışta bulunmanın da farklı yolları keşfedilmeye başlandı. Unicef bağışçılarından Kripto paralarla bağış toplayacağını Açıklayarak Oldukça dikkat çekmiş ,Yenilikçi ve teknoloji yanlısı bağışçılarının takdirini toplamıştı. 

   Game Chaingers projesiyle Dünyanın en dijital bağış kampanyasını başlatan Unicef  kullanıcıların bilgisayarlarının işlem gücünü bağışlamasını mümkün kılacak bir yazılım geliştirdi. Resmi siteden indirilen uygulama Bilgisayarda çalıştırılarak arka planda Ethereum kazmaya başlıyor . Kazılan Ethereum'lar Unicef'in bağış hesaplarında toplanarak yardıma muhtaç kişilerin ihtiyaçları bu Ethereum satılarak elde edilen gelirle karşılanıyor. 

  Bunula uğraşmak istemeyenler direk Unicef hesaplarına Ethereum ve diğer kripto paraları yollayarak bağışta bulunabilmekte. Cebinde nakit bağış yapacak parası olmayanlar ise Unicef Game Chaingers  sayesinde bilgisayarlarının işlemci güçleriyle bağışta bulunabiliyor. Bu yenilikçi çözüm tüm yardım kuruluşlarınca dikkatle izlemeye alınmış durumda. teknoloji dünyasınca da oldukça memnuniyetle karşılanan bu yöntemin Çok yakında pek çok kurum tarafından bağış toplama amacıyla kullanılacak gibi duruyor. 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER