Qtum Dünyanın İlk Blockchain Uydusunu Fırlattı

   proof of stake olarak yani elektrik tüketmeden üretilen hızlı bir Blockchain teknolojisi kullanan Ve merkezi Singapurda yer alan QTUM dünyanın ilk Blockchain Uydusunu uzaya fırlattı  

 Qtum'un merkezi olmayan uygulamaları (Dapps) Blockchain teknolojisinin Ethereum tabanlı sistemlerden farklı bir Hareketsiz işlem çıktısı (UTXO) modelini kullanıyor. Bu sayede nesnelerin interneti (IOT) uygulamaları ve çok daha hafif akıllı sözleşmeler gerçekleştirilebiliyor. 

  Açık kaynaklı bir uydu ağı yaratmaya çalışan Spacechain ile işbirliği yapan Qrum Bu sayede devletlerden bağımsız olarak faaliyetlerini yürütmeyi ve verileri uzayda saklayarak hiçbir devletin kripto parayı engelleyemeyeceğini garanti almayı istiyor. 2 Şubatta Çin'den Fırlatılan roket Spacechain uydusuyla birlikte İlk Qtum Node'unu da uzaya göndererek Blockchain ve kripto paraların uzay serüvenine ilk startı vermiş oldu.  

 Google ve facebook gibi uzaya yayılma konusunda çalışmalar yürüten teknoloji devlerinin de dikkatle tatip ettiği proje eğer başarı sağlarsa, çok yakında Google ve facebook hizmetini tüm dünyaya kesintisiz yaymak amacıyla pek çok uydunun fırlatılabileceği düşünülüyor.  

  Qtum resmi Twitter hesabının paylaştığı uydu fırlatma videosunu Buraya tıklayarak izleyebilirsiniz

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER