Ekonomi Bakanı Zeybekçi Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı

   Daha önce "Bitcoin Saadet zinciridir" açıklamasıyla ekonomi dünyasının ilgisini ve Bitcoin yatırımcılarının tepkisini çeken Ekonmi bakanı Nihat Zeybekçi, Bereketler Toplantı Salonu’nun açılış töreninde Bitcoin konusunda yatırımcılara yeni bir uyarı daha yaptı ! 

" Bitcoin'in arkasında destek olarak bir kurum ,devlet yada muhatap bulunmamakta. Bitcoin denilen şey , bilgi işleme ve saklama üzerine inşa edilmiş bir sanal değer üretme aracı olarak yola çıkmıştır. Biz başından beri Bitcoin'in değer kazanmasının gerekçesizliğine ve tabansızlığına dikkat ederek vatandaşlarımızı bu konuda dikkatli olmaları konusunda uyarmıştık.Dünyadan da bu konuda tereddütler yükseliyor.Bizim bu konudaki açıklamalarımızın ardından Bitcoin Şu an Yüzde 50'den fazla değer kaybı yaşamış durumda. Biz vatandaşlarımızı tekrar uyarıyoruz, Tamahkar ile sahtekarlar birbirlerini en hızlı bulan ikilidir. İnsanlarımız sakın böyle bir tuzağa düşmesinler . Dünyada ekonomilerin yeni bir Rezerv para arayışında olduğu doğrudur ancak bunu gerçekleştirecek olan kripto paralar değildir." Dedi

    Zeybekçinin bu açıklamalarının ardından Türk kripto para yatırımcılarından nasıl bir tepki geleceği ve yurt içi fiyatların etkilenip etkilenmeyeceğ ise Henüz bilinmiyor.  

 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER