İngiliz Bankası Lloyds Kartla Bitcoin Almayı Yasakladı

   Dünyadan kripto paralara birbiri ardına yasaklama haberleri gelmeye devam ediyor. Amerikan bankalarının Müşterilerine kredi kartıyla Bitcoin satın almayı yasaklamasının ardından İngiliz bankası Lloyds bank da Kredi kartıyla bitcoin satın almayı yasakladığını açıkladı . Açıklamanın ardından  Bitcoin 7 bin doların da altına gerileyerek toplam piyasa hacmi 367 milyar dolara kadar daraldı.

   Bank of Scotland , Halifax  givibi bankaları da kapsayan Lloyds banking Group Şirket bünyesinde Bulunan Bankaların kredi kartlarıyla Bitcoin ve kripto para satın almayı yasakladığını ve artık bu işlemleri kabul etmeyeceğini duyurdu . 

   Lloyds Bank'tan kısa süre önce JP Morgan yetkilisi Mary Jane Rogers, Kripto para ticaretinin yarattığı Kredi geri ödeme riski sebebiyle bankanın kripto para işlemlerini durduracağını ve kredi kartıyla bu işlemlerin yapılmasına izin vermeyeceğini duyurmuş, Bank of America yetkilisi Betty Riess ise  kredi kartları ise kripto para birimleri işlemlerini reddetmeye başladıklarını açıklamıştı. Citigroup da aynı kararı alarak kredi kartlarının kripto para ticaretinde kullanılmasını yasakladığını ilan etmişti..

 

 

 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER