Singapur Kripto Paralara Yasak Koymayacağını Açıkladı

   Asyadan gelen olumsuz haberlere alışan Bitcoin yatırımcılarını şaşırtacak bir gelişme yaşandı. Kripto paraları yasaklamaya hazırlandığına dair söylentiler çıkan Singapurda Başbakan Yardımcısı ve kripto paralar da dahil her türlü finansal konuda yetkili Singapur Parasal Yetki Kurumu'nun (Monetary Authority of Singapore) başkanı Tharman Shanmugaratnam Singapur hükümetinin Bitcoin ve kripto paraları yasaklamayı düşünmediğini açıkladı. 

 Başbakan yardımcısı, Bitcoin'e yasak koyulmayacağını ancak bazı düzenlemeler yapılacağını şu şözlerle aktardı :

   Singapurda kripto paraların ticaret hacmi devletimizin ekonomik güvenliğini tehlikeye atacak bir unsur bulundurmuyor. Bitcoin ve tüm Kripto paralarla Singapur mali sistemi arasında yapısal bir bağlantı da bulunmuyor. MAS kurumu ortaya çıkabilecek tüm riskleri yakından takip edecek , ancak şimdilik Kripto paralara Yasak getirmek gibi bir düşüncemiz bulunmuyor. Yasak koyulmayacak ancak kara para aklama karşıtı düzenlemelerimiz Bitcoin'i de kapsayacak. Hükümet olarak Singapur halkını Kripto paraların çok yüksek riskli bir yatırım aracı olduğu konusunda uyarmaya devam edeceğiz. 

 

Singapurdan gelen açıklama, günlerdir kara günler yaşayan kripto para borsalarının girdiği olumlu havayı daha da desteklemiş durumda  .

  

 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER