John Mcafee Binance Hacklenmiş Olabilir Dedi

 Ünlü Dijital güvenlik uzmanı John Mcafee Binance borsasının Hacklenmiş olabileceğini söyleyerek Büyük bir endişe yarattı !

    Binance Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ve bazı günler 250 bin yeni üye kaydı yapılan dev bir Exchange sitesi . Türkiyeden de on binlerce üyesi olan borsa dün Hiç beklenmedik bir problemin ortaya çıkması sebebiyle yaklaşık 10 saat kadar bakımda kalacağını duyurarak yatırımcıların endişelenmesine sebep olmuştu. Borsa Database ile ilgili bir sıkıntı oluştuğunu ve bu sorunun halledilmesinden sonra borsanın tekrar hizmet vereceğini ve bir hack vakası olmadığını açıklasa da ilk başta 10 saat denilen bakım süresinin sürekli uzatılması endişeleri kuvvetlendirdi. 

 

 Binance Dün yaptığı açıklamayla Türkiye saatiyle akşam 5 civarında tekrar hizmete gireceğini ve işlemler başlamadan 30 dakika önce insanlara bekleyen emirleri iptal etme hakkı vereceğini duyurmuştu. Borsada parası bulunan yatırımcılar endişeyle bu saatin gelmesini beklerken Yeni bir açıklamayla Bakımın bir 12 saat daha uzatıldığı ve borsanın Türkiye saatiyle sabah 7 'de hizmete gireceği açıklanınca Twitter başta olmak üzere tüm sosyal medya platformlarında Binance'nin hacklendiğine dair söylentiler yayılmaya başladı. 

 

   Bu sırada Mcafee Antivirüs yazılımıyla Tüm dünyada ünlenene ve kendisi de bir kripto para yatırımcısı olan John Mcafee Kendi twitter hesabından "Binance Borsası hacklenmiş olabilir " açıklaması yaptı ve insanların paniğe kapılmasına sebep oldu. Binance ise Mcafee'ye jet hızında yanıt vererek "Binance Bir hack saldırısına uğramadı , lütfen insanlara yanlış bilgiler vermeyin" açıklamasını yayınladı. 

 

  Geçtiğimiz haftalarda Japon kripto para borsası Coincheck, Kripto para tarihinin en büyük hack vakasından bile daha büyük bir soyguna maruz kaldığını açıklamış ve İnsanların zararlarını kendi cebinden ödeyeceğini söyleyerek piyasayı bir nebze rahatlatmıştı. Ancak bu kötü olay hala çok tazeyken Binance Hakkında ortaya atılan Hack iddiaları Yatırımcıları gerçekten endişelendirmiş durumda.  

Binance'nin bakıma girmesiyle ilgili daha detaylı bilgi için Binance hacklendi mi ? makalemize göz atabilirsiniz

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER