Binance Özür Amacıyla Yüzde 70 İndirim Yapıyor

Yaşanan Büyük Hack Korkusu sebebiyle Binance 2 Haftalığına İşlem ücretlerinde %70 indirim yaptığını duyurdu! 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance Bulut sağlayıcısına düzenlenen Ddos saldırısı sebebiyle yaklaşık 2 gün boyunca kapalı kalmıştı ve ortaya atılan Hack iddiaları sebebiyle borsada parası olan  yatırımcılara adeta kabus gibi saatler yaşatmıştı.

Yaşanan saldırı sırasında tüm hizmetlerini durduran Binance tarafından ,Önce Türkiye saatiyle akşam 5 gibi açılacak açıklaması yapılmış ve bu saat geldiğinde açılış saati ertesi gün sabah 7 'ye ertelenmişti. Paniğe kapılmaya başlayan Yatırımcılar endişeyle sabah 7 saatini beklerken , borsa yine açılışı erteledi ve öğlen 1 gibi açılacağını duyurdu Ayrıca Ünlü Bilişim Güvenliği uzmanı ve Bitcoin yatırımcısı John Mcafee 'nin Twittet'dan "Binance Hacklenmiş olabilir." açıklamasını yapmasıyla Endişeler o kadar büyümüştü ki  Artış trendinde olan Bitcoin fiyatları %5 civarında düşmüştü. Bunun üzerine Kullanıcıların endişelenmemesi icin Twitter'dan şirketin Hesap cüzdanları dahi yayınlanmıştı. 

 Kullanıcılarına yaşattığı büyük panik sebebiyle gönül almak isteyen Binance Yaptığı duyuruda şunlar yer aldı; 

 “Bulut sağlayıcı hizmetimize Bir Ddos atak yapıldı. Sorunu hallettik ancak Hala bazı etkileri devam ediyor. ama zamanla bütün sistemler eski haline gelecektir.  Binance sabırla bekleyen tüm müşterilerine teşekkür amacıyla 2 Hafta boyunca Tüm işlem ücretlerinde %70 indirim yapacak .”

 

9 Şubatta tekrar faal duruma geçen borsaya Şu an Amerikadan sorunsuzca ulaşılabilmekte. Türkiyede ise hala bazı erişim sıkıntıları yaşanmaya devam ediyor. 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER