Haber Siteleri Kullanıcılarına Tarayıcı Madenciliği Yaptırıyor

   Adblocker'dan dolayı gelir kaybı yaşayan Haber siteleri Çareyi Tarayıcı madenciliğinde buldu !

 

   İnternette yayınlanan her sitenin varlığını sürdürmek için gelire ihtiyaç duy duğu aşikar. Özel sponsorluk anlaşmaları dışında Tek gelir kaynağı Sitede yayınlanan reklamlar olan internet siteleri, Adblock kullanan kullanıcı sayısının artmasıyla zor günler geçiriyor. Adblock sayesinde kapatılan reklamlar büyük gelir kaybına sebep oluyor. Dünyanın en çok ziyaret edilen haber sitelerinden olan Salon.com verilerine göre dünyanın en çok ziyaret edilen ilk 3 bin sitesi arasında yer alıyor. okuyucularının kullandığı adblock sebebiyle Yaşadığı gelir kaybına çözüm bulmaya çalışan site sahipleri çareyi kripto paralarda buldu.

 

   Eğer adblock eklentisi açık şekilde Salon.com'a girerseniz karşınıza iki seçenek çıkıyor. site size kibarca " ya adblock'u kapat yada Browser mining yapmam için işlemcini kullanmama izin ver" . Pek çok kötü amaçlı sitenin gizlice yaptığı bu işi ilk defa legal şekilde yapan salon.com kullanıcılarından büyük tepki toplasa da kendilerini ,gelire ihtiyaç duyduklarını söyleyerek savunuyorlar. Henüz beta aşamasında olan sistemin Tarayıcı üzerinden "Monero Coin" kazdığı açıklansa da sitenin bu yöntemle ne kadar gelir elde ettiği açıklanmadı.

 

   Bu sistemin tutması halinde Dünyadaki pek çok sitenin Adblock'a karşı olarak bu yönteme geçmesi gündeme gelebilir. ilk bakışta Tepkiyle karşılanan bu yöntem belki gelecekte tamamen reklamsız bir internete kavuşmamıza da yardımcı olabilir.  
 

Kaynak

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER