Tüm Güveni Kaybeden Coincheck Batma Tehlikesi Yaşıyor

 Yatırımcıların Saatler içinde 500 milyon dolar çektiği Coincheck Batma tehlikesi yaşıyor! 

 Geçtiğimiz haftalarda Kripto para tarihinin en büyük Hack Soygununa maruz kalan ve 500 milyon dolar civarında kripto paranın çalındığı coincheck çok zor günler yaşıyor. Borsa hack olayından sonra yatırımcılarından özür dilemiş ve zararı kendi cebinden karşılayacağını açıklayarak tekrar güven kazanmaya çalışmıştı.

   

   Hack saldırısından beri para çekmeye kapalı olan Coincheck yatırımcılara Paralarını çekme imkanını tekrar aktif ettiğinde Büyük bir kabus başladı. Çok kısa bir süre içerisinde 40 milyar yen yani yaklaşık 490 milyon dolarlık sermaya Coincheck Hesaplarından saatler içerisinde çekildi. Borsa eğer para çıkışı bu hızda devam ederse batma tehtidiyle karşı karşıya .

 

    Japonyada başlatılan kripto para borsa lisansı sistemine başvurup yapılan incelemeler sonucunda lisans almaya hak kazanamayan Coincheck, Yatırımcılara zararlarını karşılama sözü vermiş olmasına rağmen, hack vakasının nasıl yaşandığına dair hiçbir açıklama yapmamıştı. Hiçbir teknik ve alınan güvenlik tedbirine dair herhangi bir  açıklamanın gelmemesi, Coincheck'in Sistemlerindeki açığın ne olduğunu dahi bilmediği eleştirilerine sebep olarak daha büyük güven kaybına yol açıyor. 

   Japonyadaki lisans şartlarını da sağlayamayan Coincheck Eğer bu hızda sermaye kaybı yaşamaya devam ederse çok kısa süre içinde iflas edebilir. 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER