Kredi Kartından Sonra Banka Kartları Da Bitcoin Yasağına Başladı

  Kredi kartıyla Bitcoin satın alımını yasaklayan Citibank, Yasağı genişleterek Banka Kartyla Bitcoin Alımını da yasakladı !

    Geçtiğimiz haftalarda Amerikanın en büyük bankaları arasında yer alan  Bank of America , JP Morgan Ve Citigroup, bundan sonra bankalarına ait kredi kartlarıyla Bitcoin ve diğer kripto paraların satın alınmasına müsade etmeyeceklerini ilan ederek kripto para yatırımcılarından çok büyük bir tepkiyle karşılanmıştı. Ancak tepkiler yeterli olmamış ve Çok kısa bir süre sonra İngilterenin Dev bankacılık şirketi Lloyds bank Group da Grup bünyesindeki bankaların müşterilerine dağıttığı kredi kartlarıyla Bitcoin, Ethereum ve diğer tüm kripto paraların satın alımını yasakladığını duyurmuştu.

   

    Bankalar aldıkları kararı "Bitcoin fiyatlarının aşırı oynaklığından kaynaklı Yüksek risk nedeniyle verilen krediyi geri alamama tehlikesi" Cümleleriyle savunmuş ve kamuoyunun tepkisini bir nebze azaltmışlardı. Ancak Bazı otoriteler bu hamlenin Bitcoin'i yasaklamanın İlk adımları olarak okumuş ve insanları bankalara tepki göstermeye davet etmişti.  

 

  Bankalara güvenmeyen otoriteler haklı çıkmış olabilir çünkü Citibank Hindistan da 13 şubatta müşterilerine yolladığı bir E-mail ile şu duyuruyu yaptı :

   " Dünya çapında ve hindistan Yerel ölçeğinde duyulan endişeler, Bitcoin ve kripto para ticaretinin ekonomik, yasal ve güvenlik riskleri sebebiyle Citibank Hindistan, Bitcoin,Ethereum ve Bunlar gibi Tüm Kripto paraların satın alımı ve ticaretinde Kredi kartlarının yanısıra Banka hesap kartlarının da kullanılmasını yasaklamaya karar vermiştir." 

 

  Yapılan açıklamayla Yasağı Kredi kartından Banka kartlarına da genişleten Citibank Büyük tepki çekse de Bu hamleden vazgeçmedi. Yatırımcılar Bu hamlenin ilerde Tüm banka hesaplarının Bitcoin alımına yasaklanmasının hazırlıkları olabileceğini düşünüyor. Eğer Bu kararı diğer bankalar da takip ederse, Borsalara gönderilen paralarım mutlaka bir banka kanalıyla iletildiği Dijital para piyasasında, Kripto paralara gönül vermiş yatırımcıları zor günler bekliyor olabilir  .

KAYNAK

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER