Western Union Ripple ile Para Transferine Başlıyor

 Kripto para Düşmanı Western Union Ripple ile para transferine başlıyor . 

   Kripto paralara karşı oldukça olumsuz tutumları olan ve Bitcoin ile para transferini engellemek için çalışmalar yürüten Western Union , Kripto paralarla baş edemeyerek  Blockchain teknolojisini kullanmaya karar verdi. Dünyanın en büyük para transferi sistemi olan kuruluşi Blockchain temelli para transferi çalışmalarını Ripple ile denemeye başlayacak.

 

 Western Union CEO'su Raj Agrawal Bloomberg'e verdiği bir röportajda Bu haberi doğrulayarak şirkelerinin Blockchain teknolojisini test ettiğini belirtti.Agrawal Röportaj sırasında Blockchain teknolojisinin genç ve test aşamasında bir teknoloji olduğunu ve 167 yaşındaki Western union için pekte önemli olmadığını, denemelerin devam ettiğini ancak henüz Western union için anlamlı bir gelişmenin gerçekleşmediğini söyledi. 

 

   Uzmanlarca Raj Agrawal'ın açıklamaları değerlendirildiğinde ,"Geçtiğimiz aylarda western union'un en büyük rakibi moneygram'ın Ripple ile para transferi testlerine başladığının açıklamasının üzerine Western union'un bu adımı attığı ve şirketin aslında kripto paralardan çokta haz etmediği" fikri öne çıkıyor.

KAYNAK

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER