Blockchain.info Hacklendi 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalındı

Dünyanın En büyük Bitcoin Cüzdanlarından Blockchain.info Google Reklamları Yoluyla Hacklendi 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalındı .

   Ukraynalı hacker grubu Coinhoarder Kripto para cüzdanlarının en popülerleri arasında yer alan ve milyonlarca yatırımcının hesap sahibi olduğu Blockchain.info'dan Google reklamlarını istismar ederek tam 50 milyon dolarlık Bitcoin çaldı. Yayınlanan rapora göre Hacker'lar Google arama motorunun reklamlarını kullanarak insanları kandırdı.

   

  "Bitcon cüzdanı","blockchain cüzdan" gibi çok popüler arama kelimelerinde google'ın kendi reklam hizmeti Adwords'tan aramalarda en üste çıkacak şekilde reklam alan Hackerlar "Blockchain","Cüzdan" gibi kelimeleri arayan kullanıcıların karşısına ilk sırada kendi sahte sitelerini getirerek İnsanların Cüzdan adres ve şifrelerini ele geçirdi. Blockchain.info sitesinin birebir sahte kopyasını hazırlayan Ukraynalı Hackerlar Phishing denilen Bu çok yaygın yöntemle insanların kendilerini doğru sitede sanmalarını sağladı. Google tarafından reklamların kontrolünün tam olarak yapılmaması sebebiyle rahatça reklam yayınlayan hacker'lar bu yöntemle tam 50 milyon dolarlık Bitcoin'i kendi hesaplarına geçirdi.

 

  Çok yakın bir tarihte Bu gibi sahtekar reklamları önleyebilmek ve kullanıcılarını koruyabilmek için Facebook Bitcoin reklamlarını yasaklamıştı. Google'ın da bu büyük hack vakasından sonra Bitcoin ve kripto para reklamlarına bir önlem almaya hazırlandığı bildirildi. Hackerların Google Reklam politikalarını nasıl atlattığına dair araştırma devam ediyor. Parasını çaldıran Yatırımcılara da ne yazıkki Neredeyse Tüm kripto para hacklenmelerinde olduğu gibi paralarının üzerine soğuk bir bardak su içmekten başka yapacak birşey kalmıyor. 

 

   Birbiri ardına gelen hack Haberleri şu sıralar Kripto para yatırımcılarını gerçekten tedirgin etmeye başladı. Çok yakın tarihte gerçekleşen ve MT.Gox vakasından bile daha büyük miktarda kripto paranın hacklendiği Coincheck soygununun ardından Borsa Zararı kendi cebinden karşılama sözü verse de saatler içinde 500 milyon dolarlık sermayesini kaybetmiş ve sıkıntılı günler yaşamaya başlamıştı. Bu hack olayının Blockchain.info'ya olan güveni sarsıp sarsmayacağını kimse bilmiyor.  

 

   Bizler de okuyucularımızı Google reklamlarında görünen her sitenin iyi niyetli olmayabileceği konusunda uyarıyor ve Hacklenmelere karşı önlem olarak Cüzdan  sitelerine, alan adı adresini adres çubuğuna kendi elinizle girerek ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

 

KAYNAK

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER