Paypal Ve Wepay Bitcoin Talebi Henüz Yetersiz Diyor

   Dünya devi ödeme şirketleri olan Paypal Ve Wepay Müşterilerden gelen Bitcoin Talebinin henüz yererli olmadığını ,Bu sebeple Bitcoin Hizmeti vermediklerini söyledi.  

    Dünyaca tanınan finans şirketi JPMorgan'ın Alt kuruluşu olan WePay‘in CEO‘luğunu yapan Bill Clerico, Bloomberg'e verdiği röpörtajda Yeterli talep olması durumunda Bitcoin'i hizmetleri arasına alacağını ancak bu yöndeki talebin henüz çok yetersiz olduğunu söyledi . Clerico ,"Bitcoin çok ilginç bir teknoloji ancak yeterli ilgi ve talep ne yazıkki oluşmadı diyerek Bitcoin'in  Henüz hizmetleri arasına girmeye yeterli olmadığını söylemiş oldu.

 

  Tesla ve spacex 'in sahibi Elon Musk ve ortağı tarafından kurulan Paypal'ın Sözcüsü Amanda Christine Miller'de Bitcoin ile ilgili şu cümleleri kurmuş ve Bitcoin'e olan talebin yeterli olmadığını söylemişti;  "herhangi bir para birimiyle ilgili yeterli müşteri talebi oluşması durumunda Paypal olarak talep edilen hizmeti Müşterilerimize sunacağız." 

 

  Dünya çapında ödeme ve para transferi şirketleri şimdilik kripto paralara oldukça mesafeli duruyor. Mali dengelerin, operasyonel altyapınını ve iş tanımının değişmesine karşı direnç gösteren bu şirketler Alıştıkları düzeni bozmak konusunda oldukça tedirgin. Kripto paraların ilk zamanlarında Bu teknolojiyi görmezden gelerek yok edecekleri sanrısına kapılan dev şirket ve bankalar Blockchain üzerinde yükselen Bitcoin ve diğer kripo paralara daha fazla kayıtsız kalamayacaklarını anladılar.

 

   Western union Gibi tekelleşmiş ve yaşlanmış şirketler Önce Bitcoin ve kripto paraları yasaklamaya, transferini önlemeye çalışşalar da bunda herhangi bir başarı gösterememişti . nihayetinde western union bile Ripple ile para transferinin testlerine başladığını duyuracak hale geldi. Paypal ve Wepay gibi şirketler ise hala kripto para teknolojisine direnmeye devam etseler de "yeterli talep yok" bahanesinin arkasına ne kadar süre sığınabilecekleri ise bir muamma.

KAYNAK

 

 

 Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER