Disney Tarafından Temeli Atılan Dragonchain Projesi

   Dünyanın en ünlü Eğlence ve sinema şirketlerinden Disney'in kendi özel blockchain teknolojisi olarak tasarladığı"Dragonchain" daha sonra kar amacı gütmeyen Dragonchain Vakfına devredildi. Dragonchain projesinin temel amacı Blockchain(Blok zinciri) teknolojisinin basitleştirerek tüm şirketlerin kendi Kripto uygulamalarını geliştirmelerine olanak sağlamaktır. 

 

    Disney Seattle'ın 2015 yılında geliştirmeye başladığı dragonchain Disney şirketinin özel platformu olarak tasarlansa da istenilen amaca ulaşamadığından 2016 Yılının ekim ayında Apache2 lisansıyla açık kaynak kodlu yazılım statüsüne çevrilerek özgür geliştirmeye açıldı. Yazılım serbest kalınca kurulan  Dragonchain vakfı tüm hak mülkiyetlerini üzerine alarak sorumluluğu üstlendi. Sunucusuz blockchain uygulamaları geliştirmek üzere tasarlanan Dragonchain  Kripto para teknolojisini hayatlarımıza daha fazla sokmak için çalışıyor. 

 

    Bİtcoin, Ethereum gibi pek çok kripto paranın kullanılmasına olanak sağlayan sistem Ethereum tarafından teknoloji dünyasına kazandırılan Akıllı kontrat özelliğini de barındırıyor. Bu sayede Dragonchain sistemi her türlü satın alım ve kiralama hizmetinde kullanılabiliyor. Vakıf Yoluyla geliştirildiği için kar amacı gütmeyen proje çok yakın tarihte Pek çok şirketin Blockchain altyapılı uygulama ve hizmetler üretmesine yardımcı olacak.

 

 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER