Ünlü Dolar Milyarderi: Bitcoin Bir zehir ve Ahmakça Bir Yatırım

    Ünlü Milyarder iş adamı ve Berkshire Hathaway'ın Başkan Yardımcısı Charlie Munger, "Bitcoin bir zehir ve tamamen ahmakça bir yatırım" sözleriyle Bitcoin Yatırımcılarının tepkisini çekti. 

   Berkshire Hathaway'ın Ceo'su  ünlü il adamı Warren Buffet, Yaklaşık 1 ay önce Kripto paraların sonunun kötü olacağını söyleyerek Kripto para karşıtı olduğunu açıkça ilan etmişti. Aynı şirketin Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda bir Dolar milyarderi olan Charlie Munger'de Kripto paralarla ilgili Oldukça sert ve olumsuz cümleler sarfetti.

 

  Çarşamba günü Gazetecilerle gerçekleştirdiği iki saatlik soru-cevap oturumunda Berkshire Hathaway Başkan Vekili ve Warren Buffett'in uzun yıllardır çalışma arkadaşı olan Charlie munger Bitcoin'in yaşadığı inanılmaz yükselişle ilgili gelen bir sorunun ardından şu cümleleri kurdu.:

  "Bitcoin Zararlı Bir zehir. Teknoloji konusunda ilginç olabilir ancak yarattığı yatırım çılgınlığı durdurulmalı. Bu Aynı Çin'de yapıldığı gibi hükümet gücüyle sağlanmalı, Hükümetimizin yasak koymak yerine sergilediği Gevşek yaklaşım oldukça yanlış. Doğru olan bu Ahmekça yatırım aracını zorlayıcı tedbirlerle engellemektir."

 

  93 Yaşındaki Charlie Munger, Yaptığı açıklamalarla Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının büyük tepkisini çekmiş durumda. Genellilke gençlerden oluşan Bitcoin yatırımcıları, Munger'ın Yaşından dolayı yeni teknolojileri tam olarak kavrayamadığını düşünürken, Bazıları da Bu tarz açıklamaları kasıtlı çarpıtma ve spekülasyon amacıyla yaptığını savunuyor.

KAYNAK

 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER