Bankalar Bitcoin Düşmanı Youtube Kanallarını Destekliyor

 Kripto paralarla Baş edemeyen Bankalar Bitcoin düşmanı "Anti-Bitcoin" temalı videolar çekmeleri için Yüksek aboneli Youtuber'lara Büyük ücretler ödüyor. 

  Polonya haber portalı money.pl'nin raporuna göre Polonya Merkez Bankası, özellikle Polonyalı Youtuber Marcin Dubiel'in Aralık 2017'de yayınladığı "Tüm paramı Kaybediyorum ! " Adlı video başta olmak üzere  Sosyal medyada yürütülen Anti-Bitcoin Kampanyalarını finanse ettiğini kabul etti.

 

   Kriptoya karşı düzenlenen sosyal medya kampanyası Polonya Merkez Bankası tarafından Polonya Youtube ortak ağı Gamellon, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile birlikte gerçekleştirildi ve anti-kripto içeriği üretmek için yaklaşık 91.000 zlotisi (yaklaşık 27.000 $) ödeme gerçekleştirildi.    Money.pl , Polonya Merkez Bankasının kripto para düşmanı kampanyasının, 1.5 milyon aboneye sahip olan Planeta Faktów (Planet of Facts) Youtube kanalında yayınlanan videoları da kapsadığını da tespit ettiklerini duyurdu. 

   

    Videoların genel teması "Tüm parasını kaybeden genç yatırımcı". Bankanın bu yöntemle Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasalarında yatırım yapmayı düşünen gençleri olumsuz yönlendirerek, polonya'da kripto paraların gelişmesini önlemeye çalıştığı düşünülüyor. Bankaların büyük çoğunluğunun kripto paralardan nefret ettiği bilinen bir gerçen ancak Bu Skandal olayı farklı bir boyuta taşımış durumda. Karlılıklarını kaybetmemek için etik dışı ahlaksız kampanyalar yürüten bankaların Kripto paralardan ne kadar çok korktukları da ortaya çıkmış oldu. eğer Bu bir savaş'sa İlk kurşunu bankalar atmış oldu. Bakalım kripto paralar, Bankaları alt etmeyi başarabilecekmi ...  

KAYNAK

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER