Tüm Suudi Arabistan Bankaları Ripple Kullanmaya Başlıyor

   Suudi arabistan Merkez Bankası Ülkedeki tüm bankaların Ripple altyapısı için hazırlık yapmasına karar verdi. Bu hamle Ripple'nın tüm dünyada yayılma hızını arttırabilir. 

    Bankalar tarafından desteklenen, Bu sebeple kripto para yatırımcılarının pek çoğunun bankalarla işbirliği sebebiyle negatif yaklaştığı ve merkezi olmayan sistemi inşa etmeyi zorlaştıran bir kripto para olan Ripple, Bankalar tarafından oldukça seviliyor. Para transferi ve havaleleri Blockchain teknolojisiyle hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamayı hedefleye Ripple , neredeyse hergün yeni bir bankayla anlaşmaya varıyor. Son olarak Suudi arabistan Merkez bankası Ripple ödeme ağını Tüm Suudi bankalarda kullanma kararı alarak Ripple'ın gücüne güç kattı. 

   

   Suudi Arabistan Merkez Bankası  (SAMA) Yöneticileri ve suudi Arabistan Bankaları arasında yapılan anlaşma uyarınca .Suudi Arabistan’daki bankalar Müşterilerinin ulusal ve uluslararası işlemlerini daha hızlı, daha ucuz ve daha şeffaf bir şekilde yapmayı sağlayacak Ripple altyapısının hazırlıklarnı yapacaklar. Aynı şekilde, bankalar RippleNet’deki tüm finansal kurumlara erişebilecek.

 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER