Banka Karteli Bitcoin Almayı Tamamen Yasaklayabilir

Kripto paralarla baş edemeyen bankalar Bitcoin Satın almayı Tamamen Yasaklamak İçin Bir kartel Kuruyor olabilir . 

   Günümüzde Ekonomik devrimin temellerini atan Bitcoin Başta olmak üzere Tüm Kripto paraların en büyük düşmanı şüphesiz bankalar. Yüzyıllardır oturttukları düzenin bozulmasından ve insanların paraları üzerinden hiç çalışmadan kazandıkları devasa gelirlerinin azalmasından delicesine korkan bankalar, Kripto paralarla Yasal yollarla Baş etmeyi başaramayınca ahlak dışı yöntemlere başvurmaya başladı. 

 

     Başlangıçta Bitcoin ve kripto paraları küçümseyerek görmezden gelmeye çalışan bankalar Bitcoin'in inanılmaz yükselişini gördükçe huysuzlanarak Politikacılara baskı kurmaya başladılar. Hükümetleri kripto paralara yasak koymaları için teşvik eden bankalar Bir nebze başarılı olsalar da istedikleri sonucu tam olarak elde edemediler. Bazı ülkeler Kripto paralara sıkı önlemler getirse de pek çok ülke kripto paraları benimsemeye, hatta baskıcı rejimden kaçan yatırımcı ve madencileri ülkelerine çekecek düzenlemeler yapmaya başladı.

 

   Bu olayların Ardından Milyalarca dolar parası olan pek çok yaşlı ve karanlık iş adamı, Sürekli olarak kripto paraları kötülemeye ve insanları korkutmaya başladılar. Balinalar Çılgınlar gibi spekülasyon yaparak Bitcoin Fiyatını bir tavana bir tabana çekip küçük yatırımcının parasını elinden alıyor ve bu piyasaya girmek isteyen insanların gözü korkuyordu. Bitcoin ve kripto paraları bu şekilde yok edemeyeceklerini anlayan bankalar son olarak Kredi kartıyla Bitcoin satın almayı yasakladı. Kredi kartı çözüm olmayınca da  Banka kartıyla satın almayı da yasaklamaya başladılar. 

 

   Bu yılın davos zirvesine dahi damga vuran Kripto paralar tüm bu saldırıların karşısında büyük direnç göstererek kendisine sadık bir yatırımcı ordusu yarattı. Bankalar Kripto paraların merkezi olmayan sisteminden o kadar korkuyorlardı ki Kripto para yatırımcılarına şirin gözükmek için"Bakın bizde kripto para kullanıyoruz " demek için Ripple gibi merkezi kripto paraları desteklemeye başladılar. Gençleri Kripto paralardan soğutmak için ünlü Youtuber'lara dahi rüşvet veren bankalar iyice köşeye sıkışmış durumda. 

 

    Reddit'teki bir kullanıcının "Bankalar Kripto paraları Tamamen yasaklayacak" Adıyla açtığı bir konu büyük bir tartışmaya sebep oldu. Bu kullanıcı Bir bankada yüksek düzeyde çalışan biri olduğunu ve çok yakında Tüm bankaların aralarında yaptıkları anlaşma gereği Tüm kripto paraları (kendi destekledikleri hariç) satın almayı yasaklayacağını söyleyince Reddit kullanıcılarından büyük tepki topladı. Bazı kişiler onun gerçekten doğruyu söylüyor olabileceğini düşünse de çoğunluk bu kişinin yalancı bir spekülatör olduğunu söyledi. Kısa süre içinde Adminler tarafından kaldırılan Topic'te yazılanlar ne kadar gerçektir bilinmez ancak Bitcoin'i engellemek için her türlü ahlaksızlığı yapan bankalardan Böyle bir kartel kurmamak için gereken meslek etiğini beklemek de saf bir düşünce olacaktır. 

     

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER