Bitcoin Hesabınızın Bir anda Boşalmaması için Dikkat

  Kripto paralar yatırımcıların iştahını kabarttığı gibi Dolandırıcı ve hırsızların da iştehını kabartıyor. Bir anda tüm birikiminizi kaybetmemek için dolandırıcıların kullandığı en yaygın yöntem olan phishing Sitelerine dikkat !

    2017 yılında kripto paralar yatırımcılarına hiçbir yatırım aracının kazandıramayacağı kadar çok para kazandırınca dolandırıcılar da kripto para sahiplerini dolandırmak ve tüm birikimlerini ele geçirmek için akla hayale gelmeyecek yöntemler geliştirmekte hiç gecikmedi. Hesabınızdaki Binbir emekle alınmış Bitcoin ve diğer tüm kripto paraları bir anda kendi hesaplarına geçirmeyi amaçlayan dolandırıcılar , Cüzdan şifrelerinizi ele geçirmel için Phishing denilen yöntemi kullanıyor. 

 

  Özellikle Google reklamları istismar edilerek gerçekleştirilen Phishing Dolandırıcılığında hacker'lar Hergün ziyaret ettiğiniz Bitcoin cüzdan veya borsa sitelerinin birebir kopyalarını oluşturarak Bu siteleri gerçek sanmanızı sağlıyor. Örneğin Blockchain.info sitesini birebir kopyalayan dolandırıcılar "Blokcahain.info" adıyla Yayına alıyor ve Google reklamları yoluyla Blockchain.info yazarak arama yapan kullanıcıların aramalarında en üst sırada çıkarak insanları ağlarına düşürüyor. 

 

     Çoğu dolandırıcı Sitelerine SSL sertifikası da kurarak Sizin gerçekten güvenli  ve orjinal sitede olduğunuza inanmanızı sağlıyor. Ardından siz hesabınıza ulaşmak için hesap cüzdanınızın adresini ve şifrenizi girdiğinizde Site Hata kodu vererek işlemin tamamlanamadığını söylüyor. Siz Herhalde bakım var diye düşünürken aslında o an hesap cüzdanınızı ve şifrenizi ele geçiren hacker'lar hesaplarınızı bir çırpıda boşaltıp kayboluyor.

 

    Facebook geçtiğimiz günlerde Bu tarz dolandırıcılık vakalarının artması sonucunda Bitcoin ve kripto para reklamlarının yayınlanmasını yasaklasa da bazı dolandırıcılar Birkaç harf oyunuyla bu yasağı da aşmayı başarmakta. 

    Her yıl milyonlarca doların çalındığı Phishing yönteminden korunmak için Uzmanların önerisi ise Cüzdan sitesinin adresini ezberleyerek Her seferinde tarayıcı adres çubuğuna kendi elinizle girmek. Bu sayede Sahte sitelerden korunabilir ve belki uzun yıllar çalışarak Biriktirdiğiniz yatırımınızı kötü niyetli insanlara kaptırmaktan kurtulabilirsiniz. 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER