Petrol Destekli Kripto Para PETRO Satışa Çıktı

   Venezuela'nın Petrol destekli Kripto parası "PETRO" 'nun lansmanı devlet başkanı Maduro tarafından gerçekleştirildi ve Dünyanın ilk Petro-Coin'i Satışa Çıktı 

    Venezuela devlet başkanı Nicolas Maduro'nun ülkesine uygulanan ekonomik sıkıştırmaları aşmak için desteklediği "PETRO" ülkedeki petrol kaynakları tarafından finanse edilecek. Her Bir petro coin , bir varil petrol karşılığı olarak piyasaya sürülüyor ve Dijital paralara endişeyle yaklaşanların "Kripto paranın arkasında bir ekonomik güç yok" eleştirisi temelden sökülüp atılıyor.

 

   Maduro'nun özellikle Amerika birleşik devletlerinin ekonomik baskısı ve ambargo tehtidini başından savmak için var gücüyle desteklediği PETRO coin ülke içinde ve ülke dışında büyük eleştirilere maruz kalsa da Maduro bu para birimini desteklemekten vazgeçmedi ve çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladı. Başlangıçta piyasaya 82,4 milyon Petro Coin Sunulacak daha sonra bu miktar yavaş yavaş arttırılarak 100 milyon petro coin seviyesine gelecek. Bu coin'lerin ekonomik değeri ise 6 milyar dolar civarında olacak .

 

Petro coin'in lansmanında konuşan Venezuela devlet başkanı Maduro, Şu cümleleri kurdu:

   " Uzun süren çalışmalarımızın sonucu olarak "Petro" doğuyor. bizler Venezuela’nın refahı için çalışarak ve yorularak başarı elde edeceğiz. Petro'yu büyütmek ve geliştirmek için Dünyanın en önemli ve güçlü şirketleriyle anlaşmalar gerçekleştireceğiz ."

 

   Petro Coin'i yönetmekle görevli olan devlet görevlisi Carlos Vargas, Petro Nakit para ve diğer kripto paralarla değiş tokuş yapılabilir ancak hiçbir zaman devletin resmi para birimi Bolivar'ın yerine geçmeyecek. Diyerek ülkede yükselen Resmi para tartışmalarında da bir son vermiş oldu.   Maduro'nun başkanlığında gerçekleştirilen lansmanın ardından Satışa çıkan ancak henüz hiçbir borsada bulunmayan "Petro"'nun nasıl bir performans göstereceğini ilerleyen günlerde göreceğiz. 

KAYNAK 

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER