Güney Kore Bitcoin Regülasyonu Yetkilisi Ölü Bulundu

    Wall Street Journal 'da yayınlanan bir habere göre 19 şubat tarihinde Bitcoin ve kripto paralara karşı politika tedbirleri geliştiren Güney Kore'deki bir üst düzey yetkili Seul'deki evinde ölü olarak bulundu.

    Habere göre Yetkilinin ismi Jung Ki-Joon ve 52 yaşında. Güney kore hükümetinin Politika koordinasyon bürosu'nda Ekonomik politika başkanlığı yapan Jung Ki-joon, ilk belirlemelere göre evinde kalp kriziyle hayatını kaybetti. Bitcoin ve Kripto paralarla ilgili farklo bakanlık ve ofislerin görüşlerini birleştirmek ve koordinasyonunu sağlamaktan sorumlu olan yetkilinin ani önümü Büyük bir şüpheyle karşılanıyor. 

 

 2017 Yılında Güney korenin Kripto paralara karşı yoğun tedbirler almasında baş rollerden birini oynayan Jung Ki-Joon Bitcoin ve kripto paralarda spekülasyonun önlenmesi için alınacak tedbirlerden sorumluydu. Yetkilinin çalışma arkadaşları yoğun hükümet baskısı ve Diğer çevrelerden yapılan baskılarla başa çıkmaya çalışan Ki-joon'un Büyük stress altında olduğunu belirtti.

 

   Polis tarafından doğal ölüm olarak görülse de şüpheyle yaklaşılan ölümü incelemek için özel bir çalışma başlatıldı. Polis Yetkilinin yakında yapılması planlanan düzenlemeler sebebiyle karanlık güç ve kişilerce öldürülmüş olabileceğini düşünüyor. Jung-Ki Joon'un gerçek ölüm nedeni yapılacak otopsi sonucu belli olacak ancak Bu ölümün bir suikast olup olmadığını ise polis soruşturması aydınlatacak.

KAYNAK

 

 

 

 Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER