İngiltere Merkez Bankası: Bitcoin Tamamen Başarısız Oldu

 İngiliz merkez bankası müdürü Mark Carney : Bitcoin Yasal para sayılamaz. Ne Bir değişim aracı, nede Bir Tasarruf aracı olmayı başaramayan Bitcoin projesi Başarısız olmuştur dedi.

  19 Şubatta The telegraph'a verdiği röportajda konuşan ingiltere merkez bankası "Bank Of England''ın müdürü Mark Carney Bitcoin'in klasik ekonomi araçlarıyla açıklanamayacağı için yasal bir para birimi olarak kabul edilemeyeceğini söyledi.

 

 Carney cümlelerine şu şekilde devam etti :

 " Bitcoin Devletler ve insanlar olarak resmi para birimi olarak tanınmak için gereken 2 büyük özelliğe de sahip olamadı. Bunlardan birincisi, Bitcoin Tam olarak bir ticaret ve değişim aracı olarak kullanılmayı başaramadı ve bu özelliğe nakit paralarda olduğu kadar sahip değil. İkincisi ise Bitcoin'in Bir tasarruf aracı olmayı da başaramaması"

 

  "Bitcoin ve Kripto paralar Geleneksel Para'nın Bize sunduğu temel imkanları dahi veremiyor. Fiyatı asla yerinde durmadığından bir tasarruf aracı olarak kullanılamıyor. Aynı zamanda Kimsenin Bitcoin ve kripto paraları Ticarette bir değişim aracı olarak kullandığını da göremiyoruz." 

 

 Tüm bu saydığı sebeplerden dolayı Bitcoin projesinin başarısız olduğunu söyleyen İngiltere merkez bankası başkanı Mark Carney, Blockchain teknolojisinin Finansal sisteme pek çok faydası olabileceğine inandığını ve Bitcoin ve Blockchain'in ayrı olarak değerlendirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. 

 

   Bankalar tarafından Ardı ardına gelen olumsuz açıklamarın da etkisiyle Bitcoin Fiyatı düşüş eğilimine girse de Bankalar tarafından yapılan Bu tarz açıklamaların Bitcoin yatırımcıları tarafından pek fazla ciddiye alınmamaya başlandığı da bir gerçek. Yüz yıldan fazla süredir oturmuş sistemlerinin bozulmasından çekinen ve Özellikle Bitcoin'i baskılamak için her türlü legal- illegal yola başvuran bankaların ,Kripto paralar hakkında olumu açıklamalar yapması zaten şaşırtıcı olacaktır.

KAYNAK

 Sponsorlu Bağlantılar


    Yorumlar

    Yorum Bırak

    Mail adresiniz yayınlanmayacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER