Fransada Bitcoin Reklamlarına İzin Verilmeyecek

   Fransada borsa düzenleyicisi i Autorite des Marches Financiers (AMF) 22 Şubat Perşembe günü Kripto paralarla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Borsa düzenleyicisi Amf, Bitcoin ve kripto paraların Avrupa birliğinin 2018 Ocak ayı finansal reformları kapsamında düzenlenmesi gerektiğini söyledi . Buna göre Avrupa birliğinin finansal yapısında Bitcoin ve türevi kripto paraların düzenlenmemiş olması sebebiyle Yasal olarak Bu ürünlerin reklamı yapılamaz denildi.  

 

  Yasal düzenleme bulunmadığı için fransada Tv ve gazetelerde Bitcoin ve türevi kripto paraların reklamının yapılması yasal olarak mümkün gözükmüyor.  Ayrıca bu yasak ne yazıkki İnternet reklamlarını da kapsıyor. Yayımlanan raporda Bitcoin'in, Borsa,döviz,forex gibi piyasaların düzenlendiği kanunların  içine dahil edilemeyeceği ve bu sebeple Daha önce düzenlenen finansal kanunların Bitcoin ve kripto paralar için uygulanamayacağı belirtilirken. Yasal Bir sınıflamaya tabi tutulmayan kripto paralar konusunda hızla bir çalışma yapılması ve kanunların bu yeni teknolojiyi regüle etmesi gerektiği söylendi.

 

    Borsa ve piyasa düzenleyici kurum AMF, bu sebeple Bitcoin, Ethereum  ve benzeri kripto paraların yasal düzenleme yapılana kadar reklamının yapılamayacağını duyurdu. Fransa'nın şimdi Bitcoin reklamlarına ceza mı vereceği yoksa hızla bir düzenlemeye mi gideceği ise bilinmiyor.

KAYNAK

 Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER