Bitcoin Nasıl Alınır ?

   Eğer  medyada artan haberler sonucu Bitcoin'in ne olduğunu merak etmiş ve yatırım yapmak istemişseniz, büyük ihtimalle nasıl alabileceğiniz konusunda bilgiye ulaşmada sorunlar yaşamışsınızdır.

   Şu an için ne yazık ki ülkemizde bir bankaya gidip Bitcoin satın alma imkanımız bulunmamaktadır. Ancak şanslıyız ki Bitcoin alabileceğimiz Türk borsaları mevcut. Eğer yatırım yapmaya karar verdiyseniz Öncelikle bir Türk borsasından hesap açmalısınız. Koinim ,Koineks, Btc Türk ,Paribu gibi Türk borsalarından sizin için en uygun olanla üye olmalısınız.

  Her borsadaki işlem ücretlerinin farklı olduğunu ,hepsinin farklı miktarlarda komisyon aldığını ve farklı üyelik şartlarına sahip olduklarını göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmalısınız.  Daha sonra bu borsaların hesap numaralarına gönderdiğiniz paralarla Bitcoin satın alabilirsiniz. Ancak ne yazık ki Türk borsaları dünyada her gün piyasaya çıkan yeni Kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunu desteklemiyor.

  Eğer bir Altcoin yatırımı yapmak istiyorsanız Bitcoin'lerinizi yurtdışındaki Binance,CEX.İO, gibi  başka bir borsaya gönderip altcoin'lerinizi oradan alabilirsiniz ancak yurtdışı borsalarda problem yaşamanız halinde muhatap bulmakta zorlanacağınızı unutmadan Bitcoinlerinizi göndereceğiniz borsayı iyi Araştırmanızı tavsiye ederiz.

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER