WhitePaper Nedir? Neden Önemlidir?

 Her gün birbiri ardına çıkan yeni coin'ler ile ilgileniyorsanız  mutlaka whitepaper kelimesini duymuşsunuzdur. Peki nedir bu whitepaper?


  Whitepaper  bir projenin arkasındaki teknoloji projenin amaçlarını ve projenin hangi aşamalarla ilerleyeceğini yatırım yapmayı düşünen kişilere açıklamak üzere üreticiler tarafından kaleme alınan bir metindir. Yani Sizler bir coin'e yatırım yapacağınız zaman WhitePepper'da bu coin'in arkasındaki teknolojiyi, Kriptopara piyasasına nasıl bir yenilik getireceğini, Yol haritasını ve Hedeflerini öğrenebilirsiniz.

  Eğer Whitepaper'ı okuduysanız ve orada yazılanlar İçinizde siniyorsa gerekli diğer araştırmaları da yaptıktan sonra o coin'e yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Hiçbir zaman whitepaper'ları okumadan yatırım yapmamanızı tavsiye ederiz .Tabii ki sadece whitepaper yatırımlarınıza yön vermemelidir. Çünkü bazı dolandırıcı Coin'ler yanıltıcı bilgiler vererek yatırımcı toplamaya Çalışmakta ve topladıkları yatırımları alarak ortadan kaybolmaktalar.Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER