Keriz Silkeleme Nedir ?

  Bir piyasa terimi olan "Keriz Silkelemek " Büyük oyuncuların bir hisse senedinde ya da Kripto parada suni fiyat oynamaları yaratarak küçük oyuncuların elindeki parayı almalarıdır.

   Örneğin fiyatı düşüşe geçen bir Kripto paranın ellerinde kalmasını istemeyen büyük oyuncular dedikodular ve spekülasyonlarla bu Kripto paranın fiyatını geçici olarak yükseltir ve artık düşün bittiğini sanarak alıma geçen küçük yatırımcıya ellerindeki Kripto paraları yüksek fiyattan satarak kar elde ederler .

   Yada fiyatı daha da yükselecek olan bir Kripto paranın yine spekülasyonlar sayesinde fiyatının ani bir düşüşe geçmesi ve ellerindeki parayı kaybetmekten korkan küçük yatırımcının büyük bir düşüş başladığını düşünerek ellerindeki Kripto paraları satmasıyla büyük oyuncuların Bu paralara düşük fiyattan almalarıdır.

     Eğer siz de "Keriz Silkeleme"ye maruz kalmak istemiyorsanız yatırımlarınızı iyice analiz ederek yapmalı, ani hareketlerde aceleci davranmamalı ve özellikle spekülasyonun çok yüksek olduğu Kripto para piyasasına kaybettiğinizde sizi çok üzecek miktarlarda yatırımla girmemelisiniz..Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER