Tüm Bitcoinlerin %80 i Üretildi ve Geriye sadece %20 Kaldı !

      13 Ocak 2018 tarihi itibarıyla tam olarak 21 milyon adet üretilecek olan Bitcoinlerin 16.8 milyon  adedine ulaşıldı. Böylece tüm Bitcoinlerin yüzde sekseni kazılmış oldu. Bu da demek oluyor ki madenciler geriye kalan sadece %20'lik  dilimle yetinmek zorunda kalacak. Kaldı ki insanlık tarihi boyunca bu kalan yüzde 20'lik  dilim dışında başka Bitcoin üretilmeyecek.

,  Anlayacağınız üzere birgün dünyadaki tüm Bitcoinler üretilmiş olacak ve madencilere kazacak Bitcoin kalmayacak. Bu durum 2 farklı teoriye yol açıyor. bu teorilerden ilki o gün geldiğinde artık yeni Bitcoin ortaya çıkmayacağı için Bitcoin değerinin giderek artması. İkinci teori ise Madencilere kazacak birşey kalmayacağı için insanların  Bitcoin kazmayı mecburen bırakacakları ve işlemleri yürütecek bilgisayar gücü bulunamayacağından sistemin çökeceği.

    ikinci teori kulağa oldukça korkutucu gelse de. Tabii sürekli olarak azalacak olan blok ödülü sistemi ile tüm bitcoin'lerin üretilmesi oldukça uzun zaman alacaktır.  o zamana kadar gelişecek işlemci teknolojisi bu korkuyu boşa çıkarabilir. O günler geldiğinde belki de tek bir bilgisayarın gücü  Tüm Blockchain'e yetecektir. Bunu ,se  hep beraber bekleyip göreceğizBunları da okumak isteyebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER