Google Authenticator 2 Aşamalı Güvenlik (2FA) Nedir

  Google Authenticator ,Google tarafından yüksek güvenlik gerektiren işlemlerde kullanılmak için tasarlanmış 2 aşamalı güvenlik doğrulama yazılımıdır. Özellikle Bitcoin ve altcoin ticaretinin yapıldığı borsalarda hesaba giriş güvenliğini arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. 

  Google Authenticator uygulamasını yükledikten sonra Üye olduğunuz borsalarda 2FA yani iki aşamalı doğrulamayı aktif ederseniz borsaya giriş yaparken kullanıcı adınız ve şifrenizi girdikten sonra ayrıca Google Authenticator 'ün size vereceği 6 haneli şifreyi de size verilen süre içerisinde girmeniz gerekiyor. Bu sayede Kötü niyetli kişiler kullanıcı adınız ve şifrenizi ele geçirseler bile telefonunuza erişemeyeceklerinden hesabınıza giremezler. 

  Ancak dikkat edilmesi gereken nokta Eger telefonunuzu kaybeder, bozar yada çaldırırsanız Google Authenticator erişiminiz olamayacağı için hesaplarınıza da giremezsiniz. Bu durumu önlemek için Her bir 2FA kurulumunda size verilecek kare kod yada şifreyi saklamayı unutmamalısınız. Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER