VERSABANK DÜNYANIN İLK BİTCOİN KASASINI AÇIYOR

   Yasal kısıtlamaların olmaması ve soğuk iklimiyle Bitcoin ve Ethereum'a gönül vermiş yatırımcılarla madencileri  birbiri ardına kendisine çeken Kanada'da  hizmet veren "Versabank" Dünyanın ilk  Kripto para kasasını inşa edeceğini açıkladı. Versault adı verilen kasa Yüksek güvenlik önlemleriyle yatırımcı ve madencilerin Bitcoin,Ethereum ve diğer kripto paralarını güvenle saklayabilecekleri bir yer olacak. 

   Dünyada Hükümetlerin Bitcoin'e Birbiri ardına getirdiği yasaklar 'ın ardından pek çok yatırımcı ve bitcoin madencisi rotasını avrupaya ve kuzey amerika kıtasına çevirerek kendilerine güvenli bir liman arayışına başlamıştı.  Geçtiğimiz haftalarda Çin'li Bitcoin bulut madencilik şirketi Bitmain isviçreye şube açtı ardından da Japon Bitcoin Borsası BİTFLYER Amerika ve Avrupa da şubeler açtı

   Bu global yayılmadan olabildiğince yüksek pay kapmak isteyen Kanada da yenilikçi çözümler ve Yasal serbestliklerle Bu gibi şirketleri ve büyük yatırımcıları kendisine çekmeye çalışıyor. Kanadalı Şubesiz banka Versabank'ın dijital para kasası blockchain altyapısı üzerine inşa edilerek geçilemez güvenlik katmanlarıyla korunacak. Banka, tanıtım duyurusunda insanların daha önce pek çok sefer düşük güvenlik önlemleriyle korunan online cüzdanlar ve borsa sitelerinin hacklenmesi sonucu büyük zararlara uğradığını. Sundukları Versault dijital para kasasının Bitcoin yatırımcıların  paralarını güven içinde saklayabilecekleri bir çözüm olacağını söyledi. 

  Yüksek güvenlikli kasa hizmetiyle bir anda yatırımcı ilgisini üzerine çeken Versabank hesap bilgilerinin hükümetle paylaşılıp paylaşılmayacağı konusunda ise bir açıklamada bulunmadı.

 Bunları da okumak isteyebilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER