STOP-LOSS Tehlikesi !

Klasik borsalarda stop-Loss sistemleri sizlerin yatırımlarını büyük oranda korumaktadır .Örneğin 10 liralık bir hisse senedi 9 liraya Düştüğü Zaman sizin stop-loss emriniz 9 liraysa borsa sizin yerinize hisse senedini o anda satarak fiyatın daha da düşmesi halinde uğrayacağınız zararı engellemektedir.

Ancak Kripto para borsalarında çoğunlukla stop-loss sistemi bulunmamakta stop Loss sistemi olan borsalarda ise insanlar rahat uyku uyuyamamaktadır.  Çünkü siz uyurken balinalar insanların stop Loss emri verdiği seviyelere fiyatı aniden düşürerek bu stop-loss emirlerinin çalışmasını sağlayarak insanların ellerindeki Kripto paraları ucuz fiyattan almaktadır .

   Örneğin Bitcoin fiyatı 60000 TL iken  Eğer fiyat bir anda düşer de bütün yatırımın gider korkusuyla 45 bin TL'ye stop Loss emri koy duysanız sabah uyandığınızda Bitcoin fiyatını 70 bin lira olduğunu görüp Bitcoin lerinizi yerinde bulamayabilirsiniz .Çünkü siz uyurken balinalar Fiyatı 44 bin liraya düşürüp ardından sabah 70000 liraya tekrar çıkartmış olabilirler.

 Bu sebeple Stop-Loss emirlerine Güvenmemenizi ve hiçbir zaman kaybettiğiniz zaman Hayat standartlarınızı aşağı çekecek miktarlarda paralarla Kripto para piyasalarında yatırım yapmamanızı öneriyoruz. Bu Önerimizin sebebi Kripto paralara güvenmememiz değil devletlerin henüz bu konuda yasal düzenlemeler yapmaması sebebiyle spekülatörlerin borsalarda kol gezmesi ve istedikleri gibi davranmaya devam etmeleridir. 

Balinaların Kanunlarla korunan Borsalarda yapamadıkları spekülasyonu buralarda gerçekleştirdiklerini unutmadan yatırım yapmanız her zaman sizin kazancınıza olacaktır . 

 Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER