Arbitraj Fırsatları

   Menkul kıymetlerin ucuz olduğu Piyasadan satın alınıp pahalı oldu piyasada satılarak kar elde edilmesi sistemine dayanan arbitraj borsa ile uğraşan herkesin hayalini kurduğu,borsadan en kolay para kazanma yöntemlerinden birisidir .Riski sıfırdır Yani para kazanma garantisi vardır.

 Genellikle fiyatların oturmuş olduğu eski borsalarda çok fazla arbitraj fırsatı bulunmaz Çünkü fiyatlar borsaların pek çoğunda birbirine çok yakındır ancak ekonomi dünyasına yeni katılan Kripto para borsalarında inanılmaz oranlarda fiyat farkları oluşmakta.

  Sadece Bitcoin Fiyatında bile iki borsa arasında 3 bin dolara kadar varan fiyat farkları olabilmekte. Ancak Bitcoinin uzun transfer sureleri ve transfer ücretleri bir borsadan alıp başka bir borsaya taşıma sırasında zaman ve para kaybı yarattığı için çoğu kez yatırımcılar istedikleri kare elde edemiyor.

 Bu sorunu çözmenin de bir yolu var. Eğer yeteri kadar paranız varsa 2 borsadan da birer Bitcoin alarak ya da aynı miktarda Bitcoin alarak hangi borsada fiyatlar Ucuzsa o borsadan Bitcoin alıp aynı anda daha pahalı olan borsada elinizdeki Bitcoin'leri satarak anında kar elde edebilirsiniz .Borsayla yıllarca uğraşan ve arbitraj kurdu olan yatırımcılar genellikle bu yöntemle para kazanmaktadır. 

Tabiki bu fırsatları yakalamak için vaktinizin çoğunu iki borsadaki fiyatları sürekli takip etmeye ayırmalısınız. Aksi taktirde ani fiyat değişiklikleriyle zarar etme ihtimaliniz vardır.

 Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER