Transfer Ücretleri Neden Artıyor?

   

    Günümüzde Bitcoin Yatırımcılarının ,cüzdan ve borsa sitelerinin ortak derdi yüksek transfer süresi ve ücretleri. Sürekli artan talep sebebiyle biriken işlem sayısıyla beraber bitcoin zorluk seviyesinin de sürekli artması minerlere ödenen transfer ücretlerini arttırmaya devam ediyor. Bitcoin'in ilk yıllarında oldukça düşük hatta kuruş seviyesindeki  transfer fiyatları şu sıralar 20-30 dolar arasında değişiyor.

    Hintli Bitcoin Borsa ve cüzdan sitesi zebpay bitcoin transfer ücretlerinin artışını cüzdan sitelerinin hızlandırdığını açıkladı. Pek çok cüzdan ve borsa sitesi kullanıcılarını bekletmemek ve işlem sırasında üstlere çıkabilmek için daha yüksek transfer ücreti ödüyor. Bütün cüzdan ve borsalar aynı yöntemi izlediğinde ise öncelik kazanabilmek için  bu sefer daha fazla ücret ödenmesi gerekiyor.

    Bu kısır döngü minerlara yararken özellikle küçük  yatırımcıların belini büküyor. küçük miktarlarla para transfer etmek isteyen kullanıcılar çoğu zaman gönderdikleri tutara yakın miktarda transfer ücreti ödüyor. Artan transfer ücretlerinin Bitcoin'in sonunu getireceğini düşünen pek çok kullanıcı transfer ücret ve sürelerinin daha düşük olduğu  farklı altcoinlere yöneliyor.

 Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

GÜNCEL HABERLER